Ministri

Valdrin Lluka - Valdrin Lluka

Lajmet

Lluka takohet me Ambasadorin Minxhozi Prishtinë, 16.11.2018 - Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka priti në takim Ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemail Minxhozi, me të cilin diskutuan rreth projekteve të përbashkëta të këtyre dy vendeve, me fokus të...
Ministri Lluka viziton qytetin e Gjilanit dhe Kamenicës Prishtinë, 14.11.2018 - Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka së bashku me ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, kanë vizituar qytetin e Gjilanit dhe Kamenicës për të shikuar nga afër projektet zhvillimore që janë...
Lluka: Gjilani do të bëhet me matës digjital të ujit Prishtinë, 14.11.2018 - Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, së bashku me ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshin, vizituan Komunën e Gjilanit, ku u takuan me kryetarin e kësaj komune Lutfi Hazirin, ku diskutuan rreth projekteve të...

KOSOVO IN UNESCO